kalhori
27 اسفند 1401 - 12:38

۸۰۰ نیروی هلال‌احمر در کرمانشاه آماده خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی هستند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه گفت: ۸۰۰ نیروی هلال‌احمر در پایگاه‌ها و جاده‌های استان آماده خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی هستند.

محمدباقر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: امسال در حوزه امداد و نجات 24 ایستگاه و پست سیار در مناطق صعب‌العبور و پرخطر مستقر می‌شوند و جاده‌های ورودی از شهرستان کنگاور تا خروجی اسلام‌آباد غرب را پوشش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه حدود 800 نیروی امدادگر در 20 روز طرح نوروزی آماده خدمت‌رسانی هستند عنوان کرد: تیم امداد هوایی جمعیت هلال‌احمر در فرودگاه مستقر است و تیم‌های واکنش سریع و 15 شعبه شهرستانی نیز به صورت کشیک شبانه آماده ارائه خدمات هستند.

محمدی افزود: در حوزه جوانان نیز به همراه سایر دستگاه‌های عضو ستاد در ورودی شهرها 13 پست جوانان مستقر می‌شود که علاوه بر توزیع  بروشور و نقشه‌ها، راهنمایی مسافران را نیز بر عهده دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه از برپایی خیمه‌های نماز در کنار این پایگاه‌ها خبر داد و گفت: تیم‌های سحر و سحاب نیز در مسیرهای پرتردد و اماکن گردشگری اماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی هستند.

وی افزود: استقرار تیم‌های سحر از برنامه‌های متفاوت امسال بود که با حمایت‌های روانی و ایجاد فضاهای دوستدار کودک در ورودی شهرها، فضا را برای استراحت و بازی کردن فرزندان فراهم می‌کنند و برنامه‌های متنوعی از جمله عروسک گردانی و برگزاری مسابقات دارند.

محمدی بیان کرد: شماره 112 آماده دریافت گزارشات مردمی است و با توجه به حضور پایگاه‌ها در جاده‌ها، در صورت وقوع هر گونه حادثه در کمتر از 15 دقیقه خود را به محل حادثه می‌رسانند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098856