kalhori
20 بهمن 1401 - 12:22

شهروندان از برف‌روبی نامناسب معابر کرمانشاه گلایه دارند

کرمانشاه- در پی بارش برف و وقوع یخبندان در معابر شهری شهروندان کرمانشاهی نسبت به برف روبی و شن و نمک پاشی معابر گلایه دارند

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: با ورود سامانه بارشی به استان کرمانشاه، هشدارهای هواشناسی در خصوص بارش سنگین برف و وقوع یخبندان صادر شد.

فیروز دولتشاهی مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه روز دوشنبه ۱۷ بهمن در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای استان کرمانشاه، اظهار کرد: بارش در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در نیمه غربی و نواحی شمالی استان کرمانشاه نمود بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل نفوذ جریان‌های شمالی و سرد شدن لایه‌های زیرین جو، بارش علاوه بر نواحی سردسیر و گردنه‌های برفگیر، به تدریج در مناطق معتدل نیز به شکل برف مشاهده خواهد شد.

لزوم آماده باش دستگاه‌های اجرایی برای برف روبی و بازگشایی مسیر تردد

وی عنوان کرد: احتیاط در رانندگی، پرهیز از سفرهای غیر ضرور، پرهیز از کوهنوردی، همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای برف روبی و بازگشایی مسیرها، مدیریت مصرف انرژی از توصیه‌های هواشناسی برای این مدت خواهد بود.

شهروندان از برف‌روبی نامناسب معابر کرمانشاه گلایه دارند

دولتشاهی ادامه داد: همچنین متوسط دمای هوا از روز چهارشنبه تا پایان هفته به تدریج کاهش می‌یابد و کاهش دما که شرایط را برای تشکیل مه به ویژه در اوایل روز و در مناطق سردسیر و معتدل فراهم می‌کند، در روزهای جمعه و شنبه محسوس خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: لغزندگی جاده‌ها، احتمال کولاک برف بخصوص در گردنه‌های برفگیر، کاهش دید و کندی در تردد وسایل نقلیه و احتمال لغو پرواز از مخاطرات احتمالی است.

بدین ترتیب و بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، از ظهر چهارشنبه بارش برف در استان و شهر کرمانشاه آغاز شد.

مشکل تردد برای شهروندان با بارش برف

گرچه در ساعات اولیه بارش برف عللی همچون حجم بارش، دمای عادی هوا و تردد پرحجم شهروندان در شهر کرمانشاه از انباشت برف در معابر جلوگیری کرد؛ اما همین اندازه نیز باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای شهروندان کرمانشاهی شد.

ساعات پایانی چهارشنبه و ساعات بامدادی پنجشنبه اما برودت هوا و بارش سنگین‌تر برف سبب سفید پوش شدن کرمانشاه شد.

شهروندان از برف‌روبی نامناسب معابر کرمانشاه گلایه دارند

آنچه که انتظار می‌رفت با توجه به هشدار سطح نارنجی هواشناسی و لزوم آماده باش برای برف روبی معابر، آن بود قبل از شروع ساعت اداری در روز پنجشنبه، برف روبی و نمک پاشی معابر شهری صورت گیرد.

توزیع بیش از ۴۰۰ تن شن و نمک برای رفع مشکل یخ زدگی معابر کرمانشاه

به گفته برومند نامداری معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه در پی بارش‌های شب گذشته و یخ زدگی در معابر کرمانشاه بیش از ۴۰۰ تن شن و نمک برای تسهیل در رفت و آمد شهروندان در کرمانشاه توزیع شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در پی بارش‌های برف شب گذشته نیروهای مناطق هشتگانه شهرداری کرمانشاه، معاونت خدمات شهری و پسماند در حال آماده باش هستند.

وی همچنین به انجام عملیات تیغه زنی در بزرگراه‌های کرمانشاه اشاره کرد و گفت: به دلیل برودت هوا یخ زدگی در سطح شهر عادی است و نیروهای شهرداری برای تسهیل در تردد در حال آماده باش هستند.

شهروندان از برف‌روبی نامناسب معابر کرمانشاه گلایه دارند

اما با این حال از صبح امروز پنجشنبه شهروندان کرمانشاهی در تماس‌های متعدد با خبرگزاری مهر از نحوه برف روبی و شن‌پاشی معابر گلایه کرده و مدعی شدند که حتی تردد در معابر اصلی شهر کرمانشاه هم با مشکل رو به رو بوده و بعضاً عدم شن پاشی مناسب سبب وقوع تصادفاتی در معابر شهری شده است.

شهروندان کرمانشاهی با ارسال فیلم‌هایی به خبرگزاری مهر نسبت به یخ زدگی معابر اصلی و بی توجهی مدیریت شهری برای شن و نمک پاشی در این معابر معترض بودند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029337