kalhori
29 دی 1401 - 14:28

نایب رییس مجلس: فضا را برای مدیران به میدان مین تبدیل نکنیم

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نباید فضا و مسیر را برای مدیران مان به میدان مین تبدیل ساخته و دائم تلاش داشته باشیم تا پای وی برروی مین برود، اگر دیدیم جایی مین گذاری شده است باید تلاش کنیم آنها را از پیش پای وی برداریم تا فضا برای حرکت و فعالیت وی باز باشد.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداختن به سیاست به دوران فراغت افراد مربوط است گفت: نباید اجازه دهیم سیاست بازی وارد حوزه‌های کاری مدیران ما شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عبدالرضا مصری نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی در جمع مدیران استان کرمانشاه، اظهار کرد: فرد مدیر در محیط کار باید یک دید و یک نگاه داشته باشد و آن نگاه تنها کشور و جمهوری اسلامی و نه جناح‌بازی و گروه‌بندی باشد.

وی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم سیاسی باشیم باید سیاسی کشوری باشیم نه سیاسی گروه بازی، فرد سیاسی باید به همه موضوعات دنیا اشرافیت داشته باشد و با فهم و شعور به جلو حرکت کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کسی که به عنوان مدیر منصوب و وارد یک مجموعه می‌شود باید بداند پدر آن مجموعه است از این‌رو باید با احساس مسؤولیت کامل و مدبرانه به فعالیت پرداخته و مدیریت کند.

مدیران را به جای تخریب، حمایت کنیم

مصری، با تاکید بر حمایت همه جانبه از مدیران لایق و شایسته، گفت: موفقیت یک مدیر به هیچ عنوان فردی نیست زیرا مدیریت توفیق‌اش تابع جمع بودن‌، همدلی، یکپارچگی و تعامل است که البته آسیب‌هایی نیز دارد و آن «جناح‌بازی» است.

وی با بیان اینکه آفت جناح بازی اولین ضربه را با ایجاد تنگ نظری‌های بیهوده به کاهش توان مدیریت وارد می‌سازد، افزود: فرهنگ «بزن بزن» نباید در فضای استان حاکم باشد زیرا هر مدیری ممکن است نقاط ضعف و قوت داشته باشد از این‌رو به‌جای برجسته کردن نقاط ضعف و خالی کردن زیرپای وی باید تلاش کرد تا نقاط حُسن وی را تقویت ساخت.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: زمانی در استان موفق خواهیم بود که توان ۶۰ درصدی مدیران مان را به ۱۰۰ ارتقا داده و با کنار گذاشتن فرهنگ بزن بزن و قومی قبیله‌ای، به جای تخریب زیر بال و پر وی را بگیریم.

وی با بیان اینکه مدیران ما نباید همه حواسشان به اطرافشان باشد بلکه باید به افق نگاه کنند، تاکید کرد: ما نباید فضا و مسیر را برای مدیران مان به میدان مین تبدیل ساخته و دائم تلاش داشته باشیم تا پای وی برروی مین برود، اگر دیدیم جایی مین گذاری شده است باید تلاش کنیم آنها را از پیش پای وی برداریم تا فضا برای حرکت و فعالیت وی باز باشد.

مصری ادامه داد: فردی که به عنوان مدیر و یا استاندار مسؤولیتی را در استان قبول می‌کند همه باید مسیر را برای وی هموار ساخته و هر کمکی که در توان داشته باشیم برای موفقیت وی انجام دهیم.

گلایه از بانک‌ها

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه معیشت، مسکن و اشتغال مهمترین مشکلات کشور و استان در شرایط فعلی است، افزود: متأسفانه بانک‌ها در ارایه کمترین میزان تسهیلات که کمیته امداد امام (ره) است، نیز نتوانسته‌اند موفق عمل کنند.

مصری با بیان اینکه استان در کشور در ارایه تسهیلات رتبه بیست و چهارم را دارد، یادآور شد: استانی که رتبه بیکاری آن در کشور نخست است نباید در پرداخت تسهیلات دارای این رتبه باشد بلکه باید رتبه نخست را به خود اختصاص می داد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مدیر بانکی اختیاری ندارد باید نمایندگان را در جریان گذاشته تا مشکلات وی را حل کنند، افزود: استان کرمانشاه باید در کسب شاخص‌های کشوری همواره رتبه‌های نخست را در کشور داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از استاندار جدید کرمانشاه در برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان در قریب به بیش از یک‌سال، گفت: مجمع نمایندگان استان آماده همه‌گونه همکاری با شخص استاندار برای شکوفایی و توسعه بهتر استان است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 985990